380LX822M080A052
DigiKeys varenummer
338-2275-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX822M080A052
Beskrivelse
CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
8200 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 40mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
5.8 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
6.7 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
40mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C